Tak wyglądał przejazd Roberta Kubicy na Festiwalu Prędkości w Goodwood

03.07.2017 12:10

2 lipca podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood, Robert Kubica zasiadł za kierownicą bolidu Formuły 1. To kolejny sygnał świadczący o tym, że polski kierowca jest gotowy, by powrócić do rywalizacji w F1.

Tak wyglądał przejazd Roberta Kubicy na Festiwalu Prędkości w Goodwood fot. kadr z wideo

Robert Kubica, siedząc za kierownicą Renault Sport E20 F1, przejechał odcinek o długości blisko 2 kilometrów, składający się z 9 zakrętów. Samo wydarzenie – Goodwood Festival of Speed – jest nie lada gratką dla fanów motoryzacji, którzy poza obejrzeniem najdroższych i najszybszych samochodów na świecie, mają okazję odwiedzić padok i porozmawiać z kierowcami.

Polski kierowca był jedną z największych gwiazd Formuły 1, nim doszło do bardzo poważnego wypadku, który miał miejsce na początku 2011 roku. Pomimo poważnego uszkodzenia dłoni, Robert Kubica powrócił do rywalizacji w sportach motorowych w czasie krótszym niż rok. Tym samym został okrzyknięty człowiekiem roku 2012 według Top Gear.

Eksperci nie mają wątpliwości co do niesamowitych możliwości naszego rodaka – jest on niebywale szybki, świetnie czuje samochód i bardzo szybko się uczy.

RadioZET/MS

Oceń