Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Taksówkarz jechał po klienta. Miał 2,22 promila

08.06.2017 12:55

W środę 7 czerwca 2017 roku, po godzinie 6:00, policjanci z rudzkiej drogówki celem przeprowadzenia badania trzeźwości zatrzymali do kontroli taksówkarza z Bytomia, jadącego po klienta z Rudy Śląskiej. Alkomat wskazał ponad 2 promile w wydychanym powietrzu.

Taksówkarz jechał po klienta. Miał 2,22 promila fot. policja.pl

Funkcjonariusze po zakończeniu działań „alkohol i narkotyki” przeprowadzili jeszcze parę kontroli trzeźwości i właśnie w ramach jednej z nich przyłapany został wyżej wymieniony taksówkarz. Po badaniu alkomatem, przewieziono go do rudzkiej komendy, po raz kolejny poddając go testom na zawartość alkoholu. Tym razem wynik był wyższy.

Taksówkarz stracił prawo jazdy i odpowie za przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, tj. mając niż 0,5 promila. Jak zauważyli policjanci – 41-latek wykazał się ogromną bezmyślnością nosząc się z zamiarem przewożenia klienta w takim stanie. Zamiast pierwszego kursu, będzie miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w efekcie czego straci możliwość wykonywania zawodu.

Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości to jeden z najgorszych grzechów kierowców. Alkohol negatywnie wpływa na ich zdolności do jazdy autem ze względu na gorszą koordynację ruchową, problemy z właściwą oceną odległości, a także spowolnione reakcje. Pijane osoby powodują ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i to nie tylko dla siebie, ale także dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Nic zatem dziwnego, że polskie prawo przewiduje surowe kary wobec wszystkich, którzy nie stosują się do niego.

RadioZET/MS

Oceń