Taksówkarz wymusił pierwszeństwo i pokazał środkowy palec

21.06.2017 13:00

Na YouTubie pojawiło się nagranie z Krakowa, na którym widać jak taksówkarz jadący Volkswagenem Passatem CC wymusił pierwszeństwo, po czym pokazał kierowcy z kamerą pokładową środkowy palec.

Taksówkarz wymusił pierwszeństwo i pokazał środkowy palec

Film został pozbawiony dźwięku. Można się jednak domyślać, że kierowca auta osobowego użył klaksonu, w następstwie czego taksówkarz wystawił rękę za szybę i pokazał środkowy palec, co też widać na poniższym nagraniu:

Niestety kierowcy w Polsce bardzo często reagują na użycie klaksonu niczym byk na widok czerwonej płachty. Zamiast zastanowić się choćby przez chwilę, czy jego użycie przypadkiem nie było zwróceniem uwagi na popełnione wykroczenie, od razu odbierają to jako osobisty atak. W skrajnych przypadkach, momentalnie uczestnik ruchu drogowego używający sygnału dźwiękowego staje się wrogiem publicznym numer jeden. Nieliczni mają ochotę bronić swojego ego pięściami.

Największym absurdem są jednak sytuacje, w których kierowca popełnił ostentacyjne wykroczenie, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, a mimo to, ma pretensje do innych uczestników ruchu drogowego.

RadioZET/MS

Oceń