Taksówkarz wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych

23.08.2017 12:57

W poniedziałek, 21 sierpnia 2017 roku, w Szczecinie taksówkarz podjął się niebezpiecznego manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Niewiele brakowało do kolizji czołowej z kierowcą wyjeżdżającym z podporządkowanej.

Taksówkarz wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych fot. kadr z wideo

W świetle polskiego prawa pierwszeństwo w tej sytuacji miał pojazd, który znajdował się na drodze głównej. Gdyby doszło do kolizji w takich okolicznościach, winnym uznany zostałby kierowca samochodu wyposażonego w kamerę pokładową. Taksówkarz z kolei musiałby liczyć się z mandatem karnym za popełnione wykroczenia.

Dlatego warto pamiętać, by wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zawsze rozglądać się w obu kierunkach – patrzeć nie tylko w lewo, ale również i w prawo. Szczególnie należy o tym pamiętać w miejscach, gdzie nie ma zakazu wyprzedzania. Włączając się do ruchu powinniśmy zachować szczególną ostrożność.

Internauci nie pozostawiają na taksówkarzu suchej nitki. Nie ma wątpliwości, że swoim lekkomyślnym zachowaniem spowodował zagrożenie w ruchu drogowym. Pod żadnym pozorem nie powinien był wyprzedzać w miejscu niedozwolonym, szczególnie na przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu.

RadioZET/MS

Oceń