Te modele są bezpieczne. Tak wynika z testów Euro NCAP

09.11.2017 12:51

Kolejna transza samochodów została rozbita w europejskim instytucie Euro NCAP. Tym razem testy bezpieczeństwa przeszły takie modele jak Volvo XC60, Skoda Karoq, Mitsubishi Eclipse Cross, Citroen C3 Aircross, Opel Crossland X, a także Volkswagen Polo, T-Roc i Seat Arona.

Te modele są bezpieczne. Tak wynika z testów Euro NCAP fot. materiały prasowe

Obyło się bez większych niespodzianek – wszystkie wspomniane pojazdy zdobyły maksymalną notę 5 gwiazdek. Najlepiej jednak spisało się słynące z bezpieczeństwa Volvo. Uzyskane rezultaty w kategoriach ochrony dorosłych pasażerów oraz za działanie systemów bezpieczeństwa były bliskie ideału i wyniosły analogicznie – 98% i 95%. Za ochronę dzieci XC60 przyznano 87%, a za ochronę pieszych – 76%.

Co istotne – bezpieczeństwo to nie tylko domena większych pojazdów, w tym SUV-ów. Niektóre współczesne samochody miejskie również wzorowo ochraniają swoich pasażerów, czego dowodem jest właśnie nowy Volkswagen Polo. Jak wspomniał Michiel van Ratingen, sekretarz generalny Euro NCAP, w przyszłym roku jeszcze trudniej będzie zdobyć maksymalną notę w testach zderzeniowych:

"

Oczywiście to wspaniałe, że Volvo produkuje samochody będące w stanie zdobyć niemal maksymalne noty w niektórych obszarach naszych testów. To pokazuje dlaczego Euro NCAP musi stale dostosowywać swoje wymagania. W przyszłym roku odbędą się nowe testy, jeszcze bardziej wymagające. Ale to właśnie najlepiej sprzedające się pojazdy będą miały rzeczywisty wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym w przyszłości. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przy zakupie pojazdu bierzesz pod uwagę wyniki testów zderzeniowych?

Oceń