Tesla Model 3 przejedzie milion mil bez odwiedzania serwisu

01.08.2017 09:09

Dyrektor generalny Tesli – Elon Musk – jest mocno przekonany o sukcesie najnowszego Modelu 3, jak również o jego niebywałej trwałości.

Tesla Model 3 przejedzie milion mil bez odwiedzania serwisu fot. materiały prasowe

Producent twierdzi, że żywotność najnowszej generacji układu napędowego, elektrycznych silników i akumulatorów pozwoli na przejechanie miliona mil bez odwiedzania serwisu. Idąc za ciosem – by jeszcze bardziej zachęcić klientów do zakupu przystępnej cenowo w pełni elektrycznej Tesli, Model 3 w USA standardowo objęty jest 4-letnią gwarancją oraz 8-letnią dla baterii.

Mimo obiecanej wysokiej niezawodności najnowszego produktu, Elon Musk zapowiedział, że na całym świecie sieć serwisów zostanie rozbudowana. W przyszłości nie wyklucza możliwości serwisowania pojazdów w domach właścicieli.

Cena standardowej Tesli Modelu 3 rozpoczyna się od 35 000 dolarów. Bazowy wariant oferuje zasięg 354 kilometrów według standardu EPA. Możliwe jest zwiększenie tej wartości o około 144 km za dodatkowe 9000 dolarów. W dodatku każdy egzemplarz wyposażony jest w systemy pozwalające na w pełni autonomiczną jazdę. Mowa o 8 kamerach, 12 ultradźwiękowych czujnikach i radarze umieszczonym z przodu.

RadioZET/MS

Oceń