Zamknij

Test zderzeniowy przy prędkości 200 km/h. Ekstremalne nagranie [WIDEO]

Maciej Walasek
25.03.2019 12:38
testy zderzeniowe
fot. kadr z wideo

Testy zderzeniowe dają odpowiedzi na wiele pytań. Dzięki takim sprawdzianom udaje się podnosić poziom bezpieczeństwa w samochodach. Wśród nich znalazł się również test zderzeniowy przy prędkości 200 km/h.

Zagłosuj

Czy zdarzyło ci się złamać przepisy podczas jazdy?

Liczba głosów:

Testy zderzeniowe Euro NCAP, jedne z najbardziej znanych crash-testów, są przeprowadzane jedynie przy prędkościach nieprzekraczających 64 km/h. Dzięki takim sprawdzianom kierowcy i pasażerowie mają coraz więcej szans na przeżycie wypadku, minimalizując obrażenia. Niemniej jednak do wielu wypadków dochodzi przy jeszcze większych prędkościach, przy których szansa na uniknięcie obrażeń maleje. Kilka lat temu przeprowadzono specjalny test, który miał uświadomić zmotoryzowanych zagrożenia wynikające z przekraczania prędkości.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na test ze zderzeniem czołowym, ale również na uderzenie w bok innego samochodu.

Mimo że nie są to najnowsze testy, w naszym kraju zjawisko pozostaje jak najbardziej aktualne. Na drogach jeżdżą wieloletnie samochody, a większość kierowców nie przestrzega przepisów. Dane o wypadkach i ofiarach śmiertelnych mówią same za siebie. W związku z tym lepiej wiedzieć, co może spotkać kierujących przy jeździe z dużą prędkością.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/moto.wp.pl, YouTube/MW