Zamknij

Testy Global NCAP: Samochód z 2018 roku bez żadnej gwiazdki

Redakcja
14.11.2018 08:51
testy zderzeniowe
fot. kadr z wideo

Tragiczny wynik modelu Nissana z 2018 roku na testach zderzeniowych Global NCAP. Auto z rynku południowoafrykańskiego nie otrzymało żadnego punktu w kategorii ochrony dorosłych pasażerów, wobec czego samochód nie zdobył ani jednej gwiazdki.

Przerażający wynik uzyskał Nissan NP300 z dopiskiem „Hardbody”. Jednak to słowo może zmylić każdego, ponieważ auto nie jest tak mocne, jak wskazuje nazwa. Kabina samochodu została wprost zmiażdżona przy prędkości… 64 km/h. Model zaszokował ekspertów także w kategorii ochrony dorosłych na wysokości klatki piersiowej i głowy. Oprócz tego niezapadająca się kolumna kierowcy może stworzyć dodatkowe zagrożenie dla prowadzącego pojazd.

Sekretarz generalny Global NCAP, David Ward, był zszokowany, że taka marka jak Nissan mogła skonstruować takie auto. W testach zderzeniowych uczestniczyły jeszcze trzy inne samochody: Hyundai i20, Kia Picanto i Toyota Yaris. Bezpieczeństwo tych modeli oceniono na trzy gwiazdki.

PiQktkpTURBXy83MmU3YzI2NTYyM2I3M2UxYzgxOTQ5ODk0OTE2MThjMi5wbmeRlQLNAwwAwsM
fot. Global NCAP

Pojazdy wzięły udział w kampanii #SaferCarsForAfrica. Akcja pokazuje, że istnieją jeszcze takie auta, które na południowoafrykańskim rynku mogą oszukać potencjalnych klientów. Ironiczna nazwa „Hardbody” jest tego przykładem. Jednak wszyscy producenci samochodowi powinni w każdym modelu oferować jak najwyższy poziom bezpieczeństwa.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW