Zamknij

Testy zderzeniowe Euro NCAP: Najbezpieczniejsze samochody 2017 [FOTO]

Redakcja
17.04.2018 14:03
Euro NCAP logo
fot. Euro NCAP

Niezależna organizacja Euro NCAP przeprowadziła testy zderzeniowe 70 samochodów. Sprawdź, który samochód jest najbezpieczniejszy w swojej klasie.

W zeszłym roku Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) przetestowało 70 nowych aut, które pojawiły się na europejskim rynku. W 2017 roku badania zostały zdominowane przez Volkswagena.

Modele niemieckiego koncernu motoryzacyjnego triumfowały w trzech z siedmiu kategorii: supermini (Polo), małe SUV-y (T-Roc) i limuzyny (Arteon). W dwóch grupach zwyciężyło Subaru: crossover (XV i Impreza). Po jednym zwycięstwie zanotował Opel: samochód osobowy (Crossland X) i Volvo: samochód terenowy (XC60). Pomimo tego Volkswagen zdobył trzy najbardziej prestiżowe wyróżnienia.

SKODA OCTAVIA — model oferujący przestrzeń i technologię w jednym modelu

Wielkim przegranym okazał się Ford, który wystawił aż pięć modeli i nie zdobył tytułu najlepszego w segmencie. Chociaż pięć gwiazdek zdobyła Fiesta, to nie wystarczyło na wygranie w kategorii „Best in class”. Podobny los spotkał Toyotę, która wystawiła trzy samochody.

Testy zderzeniowe Euro NCAP 2017: Ponad 40 aut bez pięciu gwiazdek

Podczas testów zderzeniowych Euro NCAP aż 44 modelom nie udało się zdobyć maksymalnej liczby pięciu gwiazdek. Z kolei 17 samochodów zdobyło zaledwie trzy gwiazdki. Wśród 70 aut jeden z nich nie dostał ani jednej gwiazdki — Fiat Punto.

Wspomniane trzy gwiazdki uzyskały takie auta jak: Kia Rio, Kia Picanto, Kia Stonic, Toyota Aygo czy Suzuki Swift. Te samochody były sprawdzane dwukrotnie: w podstawowej wersji i safety pack — elementy, które zwiększają bezpieczeństwo pasażerów. Wówczas swój rezultat o jedną gwiazdkę poprawiły Aygo, Swift i Picanto. Natomiast Stonic i Rio zdobyły maksymalną notę.

Testy zderzeniowe Euro NCAP: Czym są?

Organizacja Euro NCAP powstała w 1997 roku. Zajmuje się rozbijaniem samochodów, aby poprawić ich bezpieczeństwo. W ten sposób do tej pory przetestowanych zostało prawie 2000 pojazdów. Maksymalna ocena, jaką można uzyskać, to pięć gwiazdek. Testy zderzeniowe składają się z czterech części: zderzeń czołowych, bocznych, z pieszym i ze słupkiem. Powszechnie testy Euro NCAP są jedynymi uznawanymi testami na świecie.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

Rząd nie kupi 600 fotoradarów. W zamian otrzyma coś innego

Kobieta vs. mężczyzna. Kto lepiej radzi sobie za kierownicą?

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW