Zamknij

Testy zderzeniowe: Renault Lodgy bez żadnej gwiazdki [WIDEO]

Redakcja
04.10.2018 14:06
Renault Lodgy na testach zderzeniowych
fot. kadr z wideo

Renault Lodgy, które zostało wyprodukowane dla Indii, okazało się kompletnym rozczarowaniem. Samochód w trakcie testów zderzeniowych Global NCAP nie zdobył ani jednej gwiazdki.

Celem organizacji Global NCAP jest prowadzenie testów zderzeniowych pod hasłem #SaferCarsForIndia. Wszystko z powodu bardzo słabego poziomu bezpieczeństwa samochodów trafiających na tamten rynek. Po kolejnym z testów zrobiło się głośno o jednym aucie, a mianowicie o Renault Lodgy.

Podczas crash-testów ten model nie zdobył żadnej gwiazdki. Kiedy bliżej zapoznamy się z sytuacją, zrozumiemy, dlaczego tak było. Pojazd w standardowej wersji nie posiadał poduszek powietrznych, przez co kierowca w trakcie zderzenia uderzał głową i klatką piersiową o kierownicę. Badania pokazały także, że Lodgy ma mało stabilną strukturę, co po zderzeniu z przeszkodą wywołało deformację tylnych drzwi i pęknięcie przestrzeni na nogi. Z kolei ochronę dzieci oceniono na jedynie dwie gwiazdki.

Koszmarny wynik udowadnia Global NCAP, że przed nimi jest jeszcze wiele do zrobienia na rynku indyjskim. Jednak inny przetestowany samochód – Maruti Suzuki zdobyło cztery gwiazdki, co świadczy, że z autami, które idą na tamtejszy rynek, nie jest tak źle.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/francuskie.pl, YouTube/MW