Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

To już oficjalne. Alfa Romeo z Sauberem w F1

29.11.2017 12:19

Sauber F1 Team poinformował o podpisanej wieloletniej umowie technicznej, handlowej i partnerskiej z Alfą Romeo. Tym samym włoski producent wchodzący w skład Fiat Chrysler Automobiles dołączy do zespołu Sauber F1 jako sponsor tytularny od 2018 roku, powracając do rywalizacji na szczycie po ponad 30 latach nieobecności.

To już oficjalne. Alfa Romeo z Sauberem w F1 fot. materiały prasowe

Partnerstwo ma umożliwić wymianę wiedzy inżynierskiej i technicznej oraz stworzyć nowe możliwości dla obu organizacji nie tylko w obszarze Formuły 1. Od 2018 roku zespół F1 ma funkcjonować pod nazwą Alfa Romeo Sauber F1 Team. Na bolidach pojawi się logo marki z Turynu.

Głos w tej sprawie zabrał Sergio Marchionne, dyrektor generalny FCA:

"

Porozumienie z Sauber F1 Team to ważny krok w kierunku przekształcenia marki Alfa Romeo, która po ponad 30 latach nieobecności wraca do Formuły 1. Alfa Romeo dołączy do grona największych producentów samochodów biorących udział w wyścigach F1. W dodatku marka skorzysta również na dzieleniu się technologiami i strategicznym know-how z doświadczonym zespołem Subaer F1. Inżynierowie i technicy Alfy Romeo już zademonstrowali swoje możliwości dzięki nowo wprowadzonym modelom – Giulia i Stelvio. Teraz będą mieli okazję podzielić się swoją wiedzą z ekipą Saubera F1. Jednocześnie kibice Alfy Romeo będą mogli wspierać zespół i markę, która właśnie rozpoczyna pisanie nowego, ekscytującego rozdziału w swojej wyjątkowej, legendarnej historii motorsportowej. "

Wtórował mu Pascal Picci, prezes Sauber Holding AG:

"

Z wielką przyjemnością witamy Alfa Romeo w zespole Sauber F1. Alfa Romeo ma długą historię sukcesu w wyścigach Grand Prix i jesteśmy bardzo dumni z tego, że ta światowej sławy firma zdecydowała się na współpracę z nami przy powrocie do najważniejszej serii w motorsporcie. Ścisła współpraca z producentem samochodów jest dla Grupy Sauber doskonałą okazją do dalszego rozwoju swoich projektów w zakresie technologii i inżynierii. Jesteśmy przekonani, że razem możemy osiągnąć wielki sukces w zespole Alfa Romeo Sauber F1 i mamy nadzieję na długie i udane partnerstwo. "

Oceń