Zamknij

Tom Hanks sprzedaje Syrenę 105. Samochód trafi na licytację

Redakcja
06.02.2019 13:07
syrenka Toma Hanksa
fot. Polska Press/East News

Tom Hanks sprzedaje kolejny polski samochód. Po historii z Fiatem 126p przyszła pora na Syrenkę 105. Pojazd zostanie odświeżony i trafi na licytację. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

Tom Hanks zaangażował się w kolejną akcję, tym razem związaną nie z Fiatem 126p, a z Syrenką 105. Auto zostało już wcześniej wylicytowane podczas jednego z finałów WOŚP. Jednak zwycięzca licytacji – krakowski przedsiębiorca podjął decyzję o przekazaniu samochodu do fundacji Moniki Jaskólskiej „Nie Wypada Nie Pomagać”. Chociaż to kobieta jest inicjatorką kampanii, pomysł licytacji Syreny wyszedł od samego Hanksa.

Pojazd zostanie odnowiony i wystawiony na licytację. Dochód ze sprzedaży auta zostanie przekazany na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Odrestaurowana Syrenka ma zostać oficjalnie zaprezentowana 9 lipca 2019 roku – w urodziny amerykańskiego aktora. Monika Jaskólska ujawniła, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Hanks przyleci wtedy do Polski i osobiście wręczy kluczyki do auta zwycięzcy licytacji. Aktor ma też złożyć podpis na masce samochodu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/motofakty.pl, auto-swiat.pl/MW