Słuchaj
Tomek Michniewicz
Joanna Zientarska, Michał Adamiuk
Szymon Majewski
Krzysztof Sendecki, Marcin Powideł
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tom Hanks sprzedaje Syrenę 105. Samochód trafi na licytację

06.02.2019 13:07

Tom Hanks sprzedaje kolejny polski samochód. Po historii z Fiatem 126p przyszła pora na Syrenkę 105. Pojazd zostanie odświeżony i trafi na licytację. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

syrenka Toma Hanksa fot. Polska Press/East News

Tom Hanks zaangażował się w kolejną akcję, tym razem związaną nie z Fiatem 126p, a z Syrenką 105. Auto zostało już wcześniej wylicytowane podczas jednego z finałów WOŚP. Jednak zwycięzca licytacji – krakowski przedsiębiorca podjął decyzję o przekazaniu samochodu do fundacji Moniki Jaskólskiej „Nie Wypada Nie Pomagać”. Chociaż to kobieta jest inicjatorką kampanii, pomysł licytacji Syreny wyszedł od samego Hanksa.

Pojazd zostanie odnowiony i wystawiony na licytację. Dochód ze sprzedaży auta zostanie przekazany na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Odrestaurowana Syrenka ma zostać oficjalnie zaprezentowana 9 lipca 2019 roku – w urodziny amerykańskiego aktora. Monika Jaskólska ujawniła, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że Hanks przyleci wtedy do Polski i osobiście wręczy kluczyki do auta zwycięzcy licytacji. Aktor ma też złożyć podpis na masce samochodu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/motofakty.pl, auto-swiat.pl/MW

Oceń