Toyota GR Supra: Model najnowszej generacji zagrozi Porsche i Audi? [ZDJĘCIA]

15.01.2019 11:14

Toyota GR Supra zadebiutowała w trakcie targów motoryzacyjnych w Detroit. Nowy samochód coupé wraca na salony po 17 latach. Pierwsze auta trafią do właścicieli pod koniec lata 2019 roku.

Toyota GR Supra fot. Toyota

Toyota pochwaliła się swoim najnowszym modelem opracowanym wspólnie z BMW. Głównie za reaktywowaniem wersji był prawnuk założyciela japońskiej marki, Akio Toyoda. On sam posiada model poprzedniej generacji, którego produkcja zakończyła się w 2002 roku.

Toyota GR Supra: Silnik i skrzynia biegów

Toyota Supra od zawsze była napędzana silnikami BMW, dlatego podtrzymano tę tradycję i postawiono na sześciocylindrowe silniki niemieckiego przedsiębiorstwa, a dokładniej na benzynowy agregat 3.0 Turbo o mocy 340 KM i 500 Nm momentu obrotowego.

Z jednostką napędową współpracuje ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów. Jeśli ktoś lubi zmieniać biegi, to może to uczynić dzięki łopatkom na kierownicy. Dzięki funkcji Launch Control samochód może przyspieszyć do setki w 4,3 s.

Toyota GR Supra: Wymiary

Toyota GR Supra najnowszej generacji charakteryzuje się szerszym rozstawem kół (1600 mm) i krótszym rozstawem osi, który mierzy 2470 m. Ponadto środek ciężkości wynosi 461 mm. Dzięki temu pojazd doskonale sprawdza się na torze w ciasnych zakrętach.

Toyota GR Supra: Wyposażenie

Toyota GR Supra na pierwszy rzut oka robi niesamowite wrażenie: duże koła, pochylona kabina i spore błotniki, za którymi znajdziemy spojler, powodują, że całość prezentuje się atrakcyjnie. Toyota Supra najnowszej generacji została wyposażona w światła LED, a w przednim zderzaku znajdziemy duży wlot powietrza.

Po zajrzeniu do środka zauważymy, że układ deski rozdzielczej nieco różni się od BMW Z4, gdzie cyfrowe zegary i wyloty powietrza są inne niż w pojeździe niemieckiej marki. Jednak większość jest prawie taka sama jak w Z4: przyciski, pokrętła, system multimedialny i sam ekran. Fotele są doskonale wyprofilowane i zintegrowane z zagłówkami, a oparcia wykończone skórą albo antypoślizgową Alcantarą.

Toyota GR Supra: Premiera

Toyota GR Supra zadebiutuje w Europie w marcu podczas salonu samochodowego w Genewie. Z początku na Stary Kontynent trafi jedynie 900 egzemplarzy modelu, a 90 z nich będzie dostępnych w specjalnej inauguracyjnej edycji A90. W czerwcu rozpocznie się produkcja.

Toyota Supra najnowszej generacji ma konkurować z takimi samochodami jak Audi TTS czy Porsche Cayman S. Na tę chwilę japońska marka nie podała konkretnych cen.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń