Zamknij

Toyota Highlander: Auto pojawi się w wersji hybrydowej

Maciej Walasek
18.04.2019 14:19
Toyota Highlander
fot. Toyota

Toyota opublikowała zdjęcia najnowszej wersji Highlandera. Wygląd auta był inspirowany nową RAV4.

Toyota zaprezentowała samochód podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku. Pojazd ma 4915 mm długości. Producent wydłużył tę wersję, która jest o 60 mm dłuższa od poprzednika, dzięki czemu zwiększyło się miejsce na nogi dla podróżujących w trzecim rzędzie. Highlander pomieści siedem lub nawet osiem osób, ale wszystko zależy od egzemplarza. Właściciele mają do wyboru wersję z kanapą w drugim rzędzie siedzeń albo niezależnymi fotelami. Mimo że auto może pomieścić taką liczbę pasażerów, duże wrażenie robi bagażnik, którego pojemność wynosi 456 l. Z kolei po złożeniu drugiego i trzeciego rzędu zwiększa się do 2075 l.

Toyota Highlander: Wyposażenie

W samochodzie na środku deski rozdzielczej umieszczono 12,3-calowy ekran dotykowy. We wnętrzu Toyoty nie znajdziemy wirtualnych zegarów, które pozostały analogowe. Między nimi pojawił się 7-calowy wyświetlacz. W najwyższej wersji deska rozdzielcza została wykończona skórą.

00081LWPUX76AVNM-C122-F4
fot. Toyota

Toyota Highlander: Silniki

W Toyocie Highlander zamontowano 295-konny silnik V6 o pojemności 3,5 l. Jednostka współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. Innym agregatem do wyboru będzie jednostka hybrydowa, korzystająca z czterocylindrowego silnika, która ma 2,5 l pojemności i 240 KM. Wersja hybrydowa charakteryzuje się mniejszym spalaniem, które udało się zmniejszyć z 8,4 l do 6,9 l/100 km.

Toyota Highlander pojawi się w za oceanem w grudniu. Z kolei hybrydowa wersja zadebiutuje w lutym 2020 roku.

TO POWINNO CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/motoryzacja.interia.pl/MW