Toyota: Kres silników spalinowych nastąpi do 2050 roku

14.11.2017 11:56

Japoński producent samochodów jest jednym z liderów elektryfikacji. Na amerykańskim rynku może pochwalić się aż 12% udziałem oraz 4% w Europie. Co jednak istotniejsze – już teraz sprzedaż zelektryfikowanych modeli Toyoty sięga 43% spośród wszystkich w skali światowej.

Toyota: Kres silników spalinowych nastąpi do 2050 roku fot. materiały prasowe

Seigo Kuzumaki, szef działu badań i rozwoju, a także inżynier motoryzacyjny, który wierzy, że producenci zrobią wszystko, by sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom dotyczącym emisji spalin, jest zdania, że kres tradycyjnych motorów spalinowych nastąpi w 2050 roku:

"

Spodziewamy się, że do 2050 roku będziemy musieli ograniczyć emisję CO2 w samochodach o 90% w porównaniu do 2010 roku. Żeby to osiągnąć, od 2040 wszystkie wytwarzane pojazdy na świecie będą musiały być napędzane przynajmniej układami hybrydowymi. Jako firma obecnie posiadamy więcej patentów na zaawansowane baterie półprzewodnikowe niż jakakolwiek inne przedsiębiorstwo. Jesteśmy coraz bliżej rozwoju samochodów wykorzystujących innowacyjną technologię i wierzymy, że osiągniemy swoje cele szybciej od konkurentów. "

Do końca dekady Toyota planuje ruszyć ze sprzedażą w pełni elektrycznych modeli, wykorzystujących baterie litowo-jonowe. Pojazdy bezemisyjne Toyoty mają mieć zasięg blisko 500 kilometrów.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Rozważasz zakup auta elektrycznego?

Oceń