Zamknij

Toyota Supra z 1994 roku sprzedana za rekordową sumę. Kwota przyprawia o zawrót głowy

Maciej Walasek
21.03.2019 15:17
Toyota Supra
fot. Toyota Polska/Facebook

Toyota Supra z 1994 roku została sprzedana na aukcji na Florydzie. Nowy właściciel kupił model japońskiej marki  za ponad 170 tys. dolarów, co jest absolutnym rekordem sprzedaży.

Toyota Supra z 1994 roku sprzedana. Czarny model japońskiej marki zachował się w bardzo dobrym stanie. Pojazd wyposażony w trzylitrowy silnik 2JZ-GTE twin turbo mający 320 KM przy 56000 obr./min doczekał się nowego właściciela. W aucie wyposażonym w beżowe i skórzane fotele, zachował się fabrycznie montowany dach typu targa.

Firma RM Sotheby’s była przekonana, że auto zostanie sprzedane za maksymalnie 120 tys. dolarów. Jednak finalny wynik licytacji przeszedł najśmielsze oczekiwania. Ostatecznie kwota pojazdu wyniosła 173 600 dolarów.

Toyota Supra po opuszczeniu taśmy produkcyjnej była wyceniana na 42 800 dolarów. Samochód wiele razy zmieniał właściciela. Przechodząc z rąk do rąk, auto znalazło się nawet w Szwajcarii aż w końcu powróciło do USA. Samochód już cztery lata temu trafił na licytację, gdzie kupiono go za 99 900 dolarów.

Rekord, który został pobity nie może dziwić. W ostatnich miesiącach zainteresowanie Toyotą Suprą zaczęło rosnąć. Wszystko dzięki premierze nowej GR Supry piątej generacji, która przyciągnęła uwagę kolekcjonerów.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motoryzacja.interia.pl/MW