Toyota: W 2018 pojawią się mocniejsze, usportowione hybrydy

14.09.2017 11:45

Toyota planuje rozszerzyć gamę hybrydowych modeli o nowe, mocniejsze odmiany wyróżniające się bardziej sportowym charakterem. I to wszystko już od 2018 roku.

Toyota: W 2018 pojawią się mocniejsze, usportowione hybrydy fot. materiały prasowe

Johan Van Zyl, dyrektor generalny Toyota Motor Europe podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie ujawnił, że podjęto decyzję po uwzględnieniu informacji zwrotnych otrzymanych od klientów. Obecnie hybrydy stanowią nawet 40% wszystkich sprzedawanych w Europie modeli Toyoty, podczas gdy w zachodniej części wartość ta wynosi blisko 50%. Dlatego też Japończycy chcą rozszerzyć ofertę o nowe wersje hybrydowe, jak zresztą wspomniał Johan:

"

Auris oferuje dwie jednostki benzynowe, dwie turbodiesla i tylko jedną hybrydową. I mimo to, klienci w 60% decydują się na tą ostatnią. Czy wciąż potrzebujemy tych wszystkich wariantów, czy może po prostu powinniśmy zastąpić niektóre z nich drugą hybrydą? "

Ucieleśnieniem wizji usportowionej hybrydy jest koncepcyjna Toyota C-HR Hy-Power zaprezentowana właśnie we Frankfurcie. Auto w stosunku do bazowej odmiany wyróżnia się przede wszystkim bardziej agresywną stylistyką.

Toyota planuje rozszerzyć gamę silnikową dla najważniejszych modeli oferowanych w Europie o kolejną hybrydę, o czym przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu:

"

Pierwsza wersja hybrydowa zapewni klientom korzyści wynikające z wydajności i niższego zużycia paliwa. Druga z kolei również będzie oferować to samo, wraz z większą mocą oraz bardziej dynamicznym charakterem. "

Japończycy ujawnią więcej szczegółów dotyczących swoich ambitnych zamiarów już na początku 2018 roku.

RadioZET/MS

ZNASZ SIĘ NA ZNAKACH DROGOWYCH? ROZWIĄŻ QUIZ:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń