Toyota chce opatentować rozwiązania dla latającego auta

01.09.2017 12:55

Amerykański urząd zarejestrował wniosek patentowy, złożony przez inżynierów Toyoty pracujących już od kilku lat nad konstrukcją latającego auta.

Toyota chce opatentować rozwiązania dla latającego auta fot. materiały prasowe

Opisane we wnioskach patentowych rozwiązania obejmują szczegóły konstrukcyjne wybranych elementów, wraz z opisem ich działania. Wśród nich znajdziemy mechanizm zwiększający siłę nośną odpowiednio ukształtowanego nadwozia, które pełni rolę centropłata. Taewoo Nam w tym przypadku wykorzystał znaną z lotnictwa metodę nadmuchu powietrza na górną powierzchnię płata ze szczeliny między maską a szybą.

Na załączonych do wniosku rysunkach widać pojazd wyposażony w umieszczone po bokach opływowego nadwozia skrzydła o kształcie płetw płaszczki z niewielkimi statecznikami z przodu.

Co ciekawe, w 2015 roku Umesh N. Gandhi i Robert W. Roe zarejestrowali wniosek patentowy dotyczący sposobu składania skrzydeł latającego samochodu. Rok później urząd patentowy opublikował wniosek autorstwa dwóch konstruktorów – Umesha Gandhiego i Taewoo Nama – w którym opisano budowę nadwozia umożliwiająca chowanie złożonych skrzydeł.

Postępujące prace nad latającym samochodem świadczą o tym, że japoński producent traktuje temat tego rodzaju pojazdu bardzo poważnie.

RadioZET/MS

Oceń