Toyota ma zamiar skończyć z turbodieslami w Europie

26.10.2017 10:21

Podczas rozmowy z Autorcar, Didier Leroy – szef Toyota Motor Europe – oznajmił, że nie spodziewa się, by japońska firma wypuszczała na rynek jakiekolwiek nowe modele z silnikami wysokoprężnymi na Starym Kontynencie.

Toyota ma zamiar skończyć z turbodieslami w Europie fot. materiały prasowe

Warto jednak mieć na uwadze, że to osobiste zdanie szefa Toyoty, a nie stanowisko, które oficjalnie zajęła firma. Z drugiej zaś strony motoryzacyjni eksperci traktują wspomniane słowa bardzo poważnie. Sam pomysł wydaje się być w pełni możliwy do zrealizowania. W końcu Japończycy inwestują w technologie alternatywne – układy hybrydowe, czy napędy wodorowe.

I mają ku temu twarde podstawy. Na modele wyposażone w silniki benzynowe, wspierane przez elektryczne, decyduje się coraz więcej klientów. Dobitnym dowodem na sukces tego rodzaju napędu jest fakt, że Toyota w 2018 roku ma zamiar wprowadzić nowe warianty hybrydowe, wychodząc zresztą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Powstać mają modele o bardziej sportowym charakterze.

Didier Leroy przy okazji powiedział, że wspomniana, potencjalna strategia firmy nie wynika w najmniejszym stopniu z afery Dieselgate. Co więcej, już teraz można zaobserwować pierwsze kroki w realizowaniu nowej koncepcji – w końcu crossover C-HR nie jest oferowany z jednostką wysokoprężną. Podobnie może być z każdym kolejnym nowym modelem zastępującym poprzednią generację.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do obowiązujących ograniczeń prędkości?

Oceń