Zamknij

Toyota rozpoczyna akcję serwisową. Usterka w czterech popularnych modelach

Maciej Walasek
14.03.2019 09:00
Toyota wzywa do serwisu
fot. Shutterstock

Toyota wzywa polskich kierowców do serwisu. Akcja naprawcza Toyoty dotyczy czterech modeli, w których wykryto problem ze wtryskiwaczami.

Toyota ogłosiła akcję serwisową. Chociaż kampania naprawcza nie wpływa dobrze na wizerunek jakiejkolwiek marki, to w przypadku japońskiego producenta nie doszło do takiej wpadki, jak przy akcji BMW czy Alfy Romeo. Właścicielom pojazdów azjatyckiego przedsiębiorstwa nie zagraża niebezpieczeństwo w postaci wadliwego układu hamulcowego lub awarii pasów. Chodzi o wyciek paliwa w okolicy układu wtryskowego oraz o brzydki zapach w kabinie.

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek brałeś udział w akcji serwisowej?

Liczba głosów:

Toyota ogłasza akcję serwisową: Jakich modeli dotyczy kampania?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że w czterech wybranych modelach Toyoty: Auris, Avensis, RAV4 i Verso użyto nieprawidłowego momentu dokręcenia wtryskiwaczy. O usterce może świadczyć wspomniany wyciek paliwa z okolic wtryskiwaczy.

Polski oddział Toyoty ma wezwać do serwisu łącznie 37 samochodów. Wadliwe wersje zostały wyprodukowane w Japonii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Egzemplarze powstały od 3 stycznia 2014 roku do 13 marca 2018. Więcej informacji udziela serwis autoryzowanego producenta.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW