Zamknij

Toyota wycofuje 2,43 mln pojazdów hybrydowych na całym świecie

Redakcja
08.10.2018 15:47
Toyota logo
fot. LUKASZ SOLSKI East News

Toyota wycofuje na całym świecie 2,43 mln samochodów hybrydowych. Powodem akcji serwisowej jest błąd w oprogramowaniu modeli Prius w wersji sedan i kombi wyprodukowanych od października 2008 r. do listopada 2014 r. – podała agencja Kyodo.

Rzeczniczka Toyoty poinformowała, że do serwisów zostanie wezwanych 1,2 mln hybryd sprzedanych w Japonii, 830 tys. w Ameryce Północnej i 290 tys. w Europie. Producent wyjaśnił, że akcja serwisowa będzie realizowana w związku z trzema zgłoszeniami dotyczącymi gaśnięcia silnika, co prowadziło do unieruchomienia samochodu. Koncern zaznaczył, że w związku z usterką systemu nie został spowodowany żaden wypadek. Z doniesień dziennika „Wall Street Journal” wynika, że akcja obejmie również niektóre wersje hybrydowe modelu Auris.

Z powodu tego samego błędu do serwisów w Japonii zostanie wezwanych ponad 9,3 tys. pojazdów Mazda Alexa (w Europie znany pod nazwą Mazda 3 MPS) wyprodukowanych między październikiem 2013 r. i listopadem 2014 r. Jak podało Kyodo, Mazda Motor w ramach porozumienia z Toyotą produkuje pojazdy hybrydowe wykorzystujące to samo oprogramowanie.

Według Kyodo to kolejna akcja serwisowa Toyoty związana z wadami w oprogramowaniu hybrydowych Priusów. Na przełomie 2014 i 2015 r. koncern wykrył innego rodzaju błąd w systemie stosowanym w pojazdach.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/MW