Toyota wzywa do serwisów blisko 3 mln aut

31.03.2017 12:34

Japoński producent samochodów poinformował opinię publiczną o konieczności przeprowadzenia kolejnej kampanii naprawczej w związku z wadliwymi poduszkami powietrznymi wyprodukowanymi przez firmę Takata.

Toyota wzywa do serwisów blisko 3 mln aut fot. materiały prasowe

Do serwisów ma zostać wezwanych 2,9 miliona samochodów na całym świecie, w tym RAV4 i Corolla Axio. Z pewnością część z nich wyeksportowano do Europy, jednak na chwilę obecną nie wiadomo o dokładnej, a nawet przybliżonej liczbie egzemplarzy.

Ewentualny wypadek w takim pojeździe może skończyć się poważnymi uszkodzeniami ciała. Problem polega na tym, że poduszki mogą wybuchnąć z nadmierną siłą, przez co ułamki mogą trafić pasażerów. Warto zaznaczyć, że ta usterka nie dotyczy wyłącznie Toyoty. Wręcz przeciwnie – wadliwe poduszki Takaty wyprodukowano w ponad 100 milionach samochodów na całym świecie. Do tej pory z ich powodu 150 osób zostało rannych w zdarzeniach drogowych, a co najmniej 16 poniosło śmierć.

Producent znany z niezawodności już wcześniej przeprowadzał zakrojone na ogromną skalę akcje serwisowe, w których między innymi wzięło udział 2,87 mln właścicieli RAV4 oraz 3,4 mln innych aut marki Toyota i Lexus.

RadioZET/MS

Oceń