Zamknij

Toyota zatrudni w polskiej fabryce 500 nowych pracowników

Redakcja
24.04.2018 13:16
fabryka Toyoty
fot. EDYTA STRZELEC REPORTER East News

W fabryce Toyoty w Jelczu-Laskowicach pracę może otrzymać pół tysiąca osób. Zatrudnienie nowych pracowników wiąże się z produkcją nowych silników benzynowych, które wykorzystuje się w m.in. napędach hybrydowych.

W maju ma ruszyć rekrutacja nowych pracowników do jelczańskiego zakładu Toyoty. Tym samym liczba zatrudnionych zwiększy się dwukrotnie. Proces rekrutacyjny ma potrwać do 2020 roku.

Obecnie w Jelczu-Laskowicach wytwarza się jednostki benzynowe o pojemności 1.5 litra oraz 1.4 i 2.2- litrowe diesle. W przyszłym roku we wrześniu ma rozpocząć się produkcja najnowszych dwulitrowych jednostek benzynowych. Natomiast w kwietniu 2020 roku planowana jest produkcja 1.5-litrowych agregatów benzynowych, których używa się w napędach hybrydowych.

Zobacz też: NOWA SKODA OCTAVIA

Decyzje inwestycyjne podjęte przez Toyotę sprawiły, że Polska została drugim centrum produkującym nowoczesne napędy hybrydowe. Kraj nad Wisłą ustępuje tylko Japonii. W fabryce w Jelczu-Laskowicach poszukiwani są pracownicy produkcji, utrzymania ruchu, a także inżynierowie.

Jelczański zakład razem z fabryką w Wałbrzychu stanowi główny ośrodek wytwarzania silników i skrzyń biegów Toyoty w Europie.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/MW