Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Toyota zmienia nazwę modelu Auris. Powrót legendarnej nazwy

29.08.2018 14:01

Toyota szykuje w Europie potężną rewolucję. Po 12 latach japoński producent postanowił pożegnać się z nazwą Auris. Oznacza to, że nowy hatchback, który wkrótce zadebiutuje na rynku, będzie występował pod nazwą Corolla.

Toyota Auris fot. Toyota Polska Facebook

Toyota pokazała, że ich poprzednia decyzja z wprowadzeniem nazwy Auris była nietrafiona. W 2006 roku marka uznała, że nazwa Corolla przestała być interesująca dla klientów, dlatego postanowiono ją zastąpić, zostawiając jedynie sedany pod tą nazwą. Jak się okazało, nie był to najlepszy wybór.

Japońskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne postanowiło wrócić do legendarnej nazwy. To niejedyna nowość, ponieważ wcześniej informowaliśmy, że do sprzedaży na europejski rynek trafią samochody Camra, które miały zastąpić Avensisa. W związku z tym hatchback nowej generacji Toyoty będzie występował pod nazwą Corolla. Modele z tą nazwą cieszyły się sporym uznaniem, także w Polsce.

Obecnie trwają testy tego samochodu. Pojazd został wyposażony w nowe podwozie, które zostało wykorzystane dla modeli C-HR i Priusa. Japoński producent planuje dla Corolli także wersję hybrydową.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń