Traficar od 1 czerwca w Warszawie. 300 aut w systemie carsharingu

30.05.2017 12:02

System carsharingu Traficar zaliczył udany debiut w Krakowie. Dlatego też podjęto decyzję o ekspansji. Tym razem mieszkańcy Warszawy dołączą do grona tych, którzy będą mogli wynajmować auta za pomocą aplikacji mobilnej.

Traficar od 1 czerwca w Warszawie. 300 aut w systemie carsharingu fot. Traficar

Dokładnie 1 czerwca 2017 roku flota srebrnych nowych Renault Clio z logo Traficara pojawi się na ulicach Śródmieścia, Żoliborza, Woli, Ochoty, Mokotowa, Pragi Północ i Pragi Południe. Właśnie w tych 7 dzielnicach będzie można wypożyczyć samochód, oddając go w dowolnym miejscu. Docelowo do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 300 samochodów, a usługa obejmie całe miasto, o czym wspomniał Piotr Groński, prezes firmy Traficar:

"

Od chwili uruchomienia usługi w Krakowie w ubiegłym roku planowaliśmy jej rozszerzenie na największe polskie miasta liczące ponad 200 tysięcy mieszkańców. W związku z tym Warszawa to dla nas oczywisty wybór. Dostrzegamy rosnący potencjał usług carsharingowych, dlatego w ciągu roku planujemy start usługi w kolejnych aglomeracjach. "

Jak twierdzi firma Express, wystarczy ściągnąć darmową, nowoczesną i intuicyjną aplikację na smartfona korzystającego z systemu Android lub iOS. Pozwala ona na lokalizację najbliższego dostępnego pojazdu, który można zarezerwować w dowolnym momencie. Auta otwiera się po zeskanowaniu kodu QR znajdującego się w aucie. Kluczyki są w schowku, a płatność następuje po zakończeniu podróży. Przejazd rozliczany jest w dwóch taryfach – za wykorzystane minuty (50 gr za minutę) oraz przejechany dystans (80 gr za kilometr). Minuta postoju kosztuje 10 groszy.

W Krakowie w niespełna 8 miesięcy w systemie Traficar zarejestrowało się ponad 15 000 osób.

RadioZET/Traficar/MS

Zagłosuj

Jesteście zainteresowani usługami Traficar?

Oceń