Tragiczny wypadek BMW. Ciała 18- i 20-letnich ofiar były poza autem

31.08.2017 11:58

28 sierpnia 2017 roku, przed 21:00, na drodze krajowej nr 7 w kierunku Warszawy, jadące z ogromną prędkością BMW wypadło z drogi i dachowało. W wypadku zginęli 18- i 20-letni mieszkańcy Tarczyna. Ich ciała odnaleziono poza doszczętnie zniszczonym pojazdem.

Tragiczny wypadek BMW. Ciała 18- i 20-letnich ofiar były poza autem fot. policja.pl

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane najbliższe policyjne załogi z Tarczyna i Zalesia Górnego. W organizacji przejazdów pomogli funkcjonariusze z oddziałów prewencji KSP. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierowca BMW, najprawdopodobniej jadący z ogromną prędkością, stracił panowanie nad samochodem, przez co zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Przy okazji tego wypadku policja apeluje, szczególnie do młodych kierowców, o rozsądek, ostrożność, poszanowanie przepisów ruchu drogowego. Niestety najmłodsi, a zarazem najmniej doświadczeni użytkownicy dróg doprowadzają do wielu śmiertelnych zdarzeń drogowych.

Badanie przeprowadzone przez Forda wykazało, że młodzi kierowcy lubią łamać przepisy, przekraczać dozwoloną prędkość, korzystać z telefonów komórkowych w trakcie jazdy i prowadzić pod wpływem alkoholu. Według zebranych danych, aż 82% ankietowanych na co dzień jeździ autem należącym do rodziny, 39% nie stosuje się do prawa drogowego, 35% zabiera auto bez pytania, 27% rozmawia przez telefon, wysyła wiadomości i robi zdjęcia, a 6% prowadzi w stanie po spożyciu.

RadioZET/MS

Oceń