Zamknij

Tragiczny wypadek prototypu BMW [ZDJĘCIA+WIDEO]

Redakcja
14.06.2018 09:39
rozbite BMW
fot. Freiwillige Feuerwehr Bodenkirchen Facebook

Oficjalny debiut najnowszego BMW serii 8 odbędzie się w cieniu tragedii. W Bawarii doszło do tragicznego wypadku jednego z prototypów samochodu, w którym zginęła 57-letnia pasażerka.

BMW serii 8 ma zostać zaprezentowane w piątek tuż przed legendarnym 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Jednak na kilka dni przed premierą doszło do strasznego wypadku. W Bawarii w trakcie jednego z testów 37-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem i auto wylądowało na przydrożnych drzewach.

Według relacji świadków powodem wypadnięcia z drogi była nadmierna prędkość. Samochód wypadł z jednego z zakrętów i po przekoziołkowaniu rozbił się na drzewach. Mężczyzna wyszedł z pojazdu o własnych siłach, ale jego 57-letnia pasażerka została zakleszczona we wraku.

Z powodu ran głowy kobieta zmarła na miejscu. Niemiecka prasa podała, że kobieta nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Rozbite BMW to najprawdopodobniej najmocniejsza wersja M850 xDrive o mocy 530 KM. Na razie nie wiadomo, czy w związku z tragicznym wypadkiem niemiecki koncern nie podejmie decyzji o przełożeniu daty premiery.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW