Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Traktorem bez świateł po zmroku. Kierowca był nietrzeźwy

13.07.2017 13:00

W Komorowie, 11 lipca 2017 roku, policjanci z komisariatu w Michałowicach zatrzymali 32-letniego mężczyznę, poruszającego się ciągnikiem rolniczym bez włączonych świateł. W ramach kontroli poddano kierowcę badaniu trzeźwości – miał 1,5 promila.

Traktorem bez świateł po zmroku. Kierowca był nietrzeźwy fot. policja.pl

Funkcjonariusze po 22:30 zatrzymali traktor jadący bez włączonych świateł w miejscowości Komorów. Od kierowcy wyraźnie było czuć woń alkoholu. Jak wykazało badanie alkomatem, miał on 1,5 promila alkoholu. W dodatku prowadził pojazd bez uprawnień. Nie miał również dowodu rejestracyjnego, ani polisy.

W wyniku przeprowadzonej kontroli mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Jednak to nie była jedyna interwencja tamtej nocy z udziałem pijanego kierowcy. Mundurowym z Pruszkowa udało się zatrzymać osobę prowadzącą samochód „na podwójnym gazie”.

69-latka przewieziono na komendę i poddano badaniu, które wykazało również zawartość 1,5 promila alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy. Podobnie jak kierujący traktorem, 69-latkowi za dokonane przestępstwo również grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń