Trzecie najchętniej kupowane auto zdobyło 0 gwiazdek w teście zderzeniowym

27.10.2017 10:21

Ford Ka wziął udział w najnowszej edycji testów Latin NCAP. Produkowane w Brazylii auto, gdzie jest trzecim najchętniej kupowanym samochodem, zdobyło 0 gwiazdek w kategorii ochrony dorosłych pasażerów!

Trzecie najchętniej kupowane auto zdobyło 0 gwiazdek w teście zderzeniowym fot. materiały prasowe

Rezultaty najnowszego testu okazały się zatrważająco słabe. Eksperci z NCAP byli w tym większym szoku, zważywszy na fakt, że w przeprowadzanych 2 lata wcześniej czołowych testach zderzeniowych Ford Ka otrzymał ogólną notę 4 gwiazdek. Tym razem auto należące do segmentu A poddano bocznemu uderzeniu przy 50 km/h. Samochód za ochronę dorosłych pasażerów otrzymał 0 gwiazdek i 3 gwiazdki za ochronę dzieci.

Dorośli, podróżujący Fordem Ka, w przypadku uderzenia bocznego narażeni są na poważne urazy klatki piersiowej. W trakcie testów słupek B uległ znacznej deformacji. W dodatku tylne drzwi otworzyły się. Głos w tej sprawie zabrał sekretarz generalny Latin NCAP, Alejandro Furas:

"

Jesteśmy zaskoczeni, że po raz kolejny tak ważny producent samochodów jak Ford sprzedaje w Ameryce Łacińskiej auto, które nie byłoby w stanie spełnić nawet podstawowych norm ONZ dotyczącej ochrony przed uderzeniami bocznymi. My, kupujący samochody, zasługujemy na znacznie więcej. Tym bardziej, że firmy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak konstruować bezpieczne pojazdy. Ten słaby wynik powinien być lekcją dla rządów w całym regionie. Producenci nie są jeszcze w stanie zapewnić minimalnego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego właśnie Latin NCAP wzywa władze do pilnego przyjęcia certyfikowanych standardów ONZ w zakresie zderzeń czołowych i bocznych, a w międzyczasie wprowadzenia obowiązkowych testów NCAP dla wszystkich sprzedawanych aut. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Przy wyborze auta bierzesz pod uwagę wyniki testów zderzeniowych?

Oceń