Trzy osoby z dozorem za nieudzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku

25.08.2017 11:00

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów w związku ze śmiertelnym potrąceniem dwóch osób na ulicy Antoniukowskiej w Białymstoku, do którego doszło w niedzielę, 20 sierpnia 2017 roku.

Trzy osoby z dozorem za nieudzielenie pomocy poszkodowanym w wypadku fot. policja.pl

Jak ustalono, świadkami tragicznego w skutkach wypadku byli 31- i 28-letni mężczyźni oraz 25-letnia kobieta. Wszyscy usłyszeli zarzuty za nieudzielenie pomocy, do czego się przyznali. Wobec białostoczan zastosowano dozór policji. Grozi im do 3 lat więzienia.

Troje zatrzymanych jechało za kierowcą Volkswagena Polo, który doprowadził do śmiertelnego potrącenia. Mimo że widzieli całe zdarzenie, nie zatrzymali się w celu udzielenia pomocy ofiarom wypadku.

Funkcjonariusze przypominają:

"

Każdy, kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. "

Świadkowie powinni udzielić niezbędnej pomocy ofiarom wypadku oraz wezwać pogotowie oraz policję. Istotne jest, by nie podejmować czynności mogących utrudnić ustalenie przebiegu wypadku.

28-letniemu mieszkańcy Białegostoku, który wjechał w dwie osoby na chodniku grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. W wyniku tego zdarzenia drogowego zginęli 38-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta.

RadioZET/MS

Oceń