Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tych wersji popularnych aut należy się wystrzegać

28.11.2017 16:07
xxx zet

Serwis Moto.pl sporządził listę popularnych modeli w wariantach, których... należy się wystrzegać.

Tych wersji popularnych aut należy się wystrzegać fot. materiały prasowe

Większość osób kupując na rynku wtórnym szuka pojazdu niezawodnego i trwałego. Warto jednak mieć na uwadze, że najpopularniejsze modele samochodów zazwyczaj wychodziły w wielu różnych wariantach silnikowych. Dlatego do każdej wersji należy podchodzić indywidualnie. W innym przypadku możemy zdecydować się na zakup wszem wobec polecanego auta w najgorszej jego odmianie, narażając się na ogromne koszty.

Zestawienie Moto.pl otwiera Citroen C5 2.7 HDI, w którym powyżej 250 000 km występują nieszczelności układu paliwowego. Unikać należy również Opla Corsy D Easytronic ze względu na problemy z awaryjnością automatycznej skrzyni biegów. Spore koszty może wygenerować zakup Opla Vectry C z 3-litrowym silnikiem CDTi, w którym po około 200 000 km zaczynają osiadać tuleje cylindrowe. Podobny problem może wystąpić w przypadku najmocniejszego wariantu Toyoty RAV4 D-4D.

Odradzany jest również Ford S-Max z 2,3-litrowym silnikiem Duratec – w jego przypadku problemem jest wysokie spalanie i nadmierne zapotrzebowanie na olej. Kolejnym kłopotliwym modelem jest Mazda 6 2.0 CD. W tym aucie istnieje ryzyko zatarcia silnika. Gdy to już nastąpi, trzeba być gotowym na bardzo kosztowny remont jednostki.

Unikać należy również Opla Corsy D Easytronic ze względu na problemy z awaryjnością automatycznej skrzyni biegów. Spore koszty może wygenerować zakup Opla Vectry C z 3-litrowym silnikiem CDTi, w którym po około 200 000 km zaczynają osiadać tuleje cylindrowe. Podobny problem może wystąpić w przypadku najmocniejszego wariantu Toyoty RAV4 D-4D. Ostatnim niegodnym polecenia samochodem na liście Moto.pl jest Volkswagen Tiguan 1.4 TSI, szczególnie w odmianie z dwusprzęgłowym automatem. Występują w nim awarie tłoków.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Zgadzasz się z tym zestawieniem?

Oceń