Uber w Polsce ma być w pełni legalny

21.06.2017 11:00

Jadwiga Emilewicz, pełniąca funkcję Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, poinformowała o trwających pracach w sprawie uregulowania kwestii przewozu osób. Z jej wypowiedzi wynika, że działalność Ubera nie zostanie zakazana.

Uber w Polsce ma być w pełni legalny fot. materiały prasowe

Nowe przepisy mają zapewnić równość wszystkich podmiotów zajmujących się przewozem pasażerskim samochodami osobowymi. W trakcie trwania audycji również zwrócono uwagę na fakt, że wymagania dotyczące zdawania egzaminu z topografii są dość archaiczne. I rzeczywiście – nowoczesne technologie pozwalają sprawnie poruszać się nawet w kompletnie nowym miejscu. Aplikacje podczas obliczania trasy biorą pod uwagę natężenie ruchu, a także informują użytkowników o czasie przejazdu alternatywnymi drogami.

Co ciekawe, projekt ten nie spodobał się taksówkarzom. Ci sugerują, że dokonywane decyzje są wynikiem korupcji. Internauci z kolei uważają, że to absurdalne podejście do tematu. W końcu taksówkarze walczyli z kierowcami Ubera przez wzgląd na kwestie prawne – chcieli działać na równych zasadach:

Ta sytuacja stanowi dowód na to, że taksówkarzom wcale nie chodziło o to, czy Uber działał zgodnie z prawem, czy też nie, ale o pozbycie się bardzo poważnego konkurenta. Wkrótce niemalże każdy z nas będzie mógł świadczyć usługi przewozu i to niskim nakładem finansowym, co znacznie zmieni sytuację na rynku. Dotychczas środowisko taksówkarzy było relatywnie hermetyczne.

RadioZET/MS

Oceń