Uciekał przed policją autem niedopuszczonym do ruchu. Nie miał uprawnień do kierowania

06.10.2017 11:57

W Legnicy, funkcjonariusze z drogówki w wyniku pościgu zatrzymali 36-latka, który kierując Renault Clio nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Za popełnione czyny odpowie przed sądem – musi liczyć się z karą pozbawienia wolności do 5 lat i zakazem prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Uciekał przed policją autem niedopuszczonym do ruchu. Nie miał uprawnień do kierowania fot. kadr z wideo

Mundurowi patrolujący legnickie drogi około godziny 1:30 postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę Renault Clio. Mężczyzna siedzący za kierownicą francuskiego pojazdu widząc oznakowany radiowóz, gwałtownie przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg:

Na ulicy Chojnowskiej, kierowca Renault wjechał na pas drogi wyłącznej z ruchu, gdzie wskutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad autem, wjechał w krawężnik uszkadzając swój pojazd. Następnie wybiegł z pojazdu i zaczął uciekać na piechotę. Po kilku metrach biegu, został zatrzymany.

Amatorem ucieczek okazał się 36-latek, który nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, aktualnej polisy OC i w dodatku poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu. Mężczyzna trafił do aresztu. Jego autem zajęła się pomoc drogowa.

Zgodnie z obowiązującą od 1 czerwca 2017 roku nowelizacją przepisów, kierowca świadomie zmuszający funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzymujący się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat.

RadioZET.pl/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje:

Oceń