Zamknij

Unia Europejska chce wprowadzić podatek dla pojazdów z USA

Redakcja
05.06.2018 09:34
motocykliści
fot. Marcin Jurkiewicz East News

Unia Europejska chce utrzeć nosa Stanom Zjednoczonym i wprowadzić 25-procentowy podatek dla pojazdów z USA. Głównie chodzi o motocykle z jednostkami powyżej 500 ccm.

Decyzja UE jest podyktowana wcześniejszym ruchem USA, które nałożyły na nią 25 proc. cła na stal i 10-proc. cła na aluminium. Unia Europejska nie zamierza pozostać dłużna i już rozważa wprowadzenie gigantycznego podatku na motocykle importowane ze Stanów. Głównie chodzi o jednoślady powyżej 500 ccm.

Nowy podatek Unii Europejskiej: Problem z miejscami pracy

Pomysł UE może stworzyć duży problem z miejscami pracy. Do tej pory amerykańskie jednoślady sprzedawane na Starym Kontynencie pozwalały na stworzenie tysięcy etatów dla pracowników. Oprócz serwisów i salonów w każdym państwie producenci zatrudniają także menedżerów.

Chociaż motocykle takich firm jak Harley-Davidson czy Indian nie należą do najtańszych, wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Jednak plany Unii Europejskiej mogą spowodować, że potencjalni nabywcy zaczną zastanawiać się nad zakupem maszyn, co wkrótce może okazać się niemożliwe.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl/MW