Uszkodził 6 aut. Trafił do aresztu na 3 miesiące

12.07.2017 13:40

31-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Jest podejrzewany o spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, w której brało udział aż 31 osób. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę więzienia do 10 lat.

Uszkodził 6 aut. Trafił do aresztu na 3 miesiące fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło 5 lipca 2017 roku na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Anielów, w powiecie garwolińskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, na prostym odcinku drogi asfaltowej, w porze dziennej, przy sprzyjających warunkach pogodowych, 31-letni obywatel Ukrainy kierujący ciężarówką z naczepą nie zachował należytej odległości względem poprzedzającego pojazdu i uderzył w jego tył. Nastąpił efekt domina. Łącznie uszkodzone zostały Fiat Ducato, Volkswagen Passat, Peugeot 407, Seat Ibiza i Volkswagen Caddy.

W zdarzeniu brało udział aż 31 osób, z czego 16 doznało obrażeń ciała i zostało przetransportowanych do szpitali w Garwolinie, Puławach, Mińsku Mazowieckim oraz Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitali specjalistycznych w Warszawie i Lublinie. Tylko 7 osób nie doznało obrażeń, a ośmiu udzielono pomoc na miejscu zdarzenia. Policja sprawdziła trzeźwość uczestników wypadku – nikt nie był pod wpływem alkoholu.

31-latkowi z Ukrainy, prowadzącemu ciężarówkę marki Scania, zabrano prawo jazdy i zabrano do policyjnego aresztu. W piątek, 7 lipca 2017 roku, został doprowadzony przez funkcjonariuszy do prokuratury, gdzie go przesłuchano. Jest on podejrzewany o spowodowanie katastrofy w ruchu drogowym. Sąd przychylił się do wniosku śledczych o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny. Tym samym spędzi on najbliższe 3 miesiące w areszcie.

RadioZET/MS

Oceń