Zamknij

Uwaga kierowcy! Od 1 października zaczną obowiązywać bardzo ważne zmiany

Redakcja
26.09.2018 09:23
dowód rejestracyjny
fot. East News

Zapowiadane zmiany wejdą w życie już 1 października. Od nowego miesiąca kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i polisy OC.

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło nowe zmiany w prawie, dzięki którym zmotoryzowani będą mogli jeździć samochodem bez obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia OC. Oznacza to, że wszystkie służby uprawnione do kontroli drogowych będą miały dostęp do informacji na temat naszego auta od 1 października.

Jednak trzeba pamiętać, że po wejściu w życie nowych zmian kierowcy dalej będą musieli wozić ze sobą prawo jazdy. Za jego brak możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 50 zł. Wobec sprawdzania danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) zmieni się procedura w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Na tę chwilę szczegóły nie są znane.

Kiedy będzie potrzebny dowód rejestracyjny?

Chociaż od 1 października jeżdżenie z dowodem rejestracyjnym nie będzie konieczne, dokument będzie potrzebny podczas wizyty na badaniu technicznym, przy sprzedaży pojazdu lub wyjazdu za granicę. Rzecz jasna wciąż trzeba będzie go odbierać z urzędu w ramach procesu rejestracji samochodu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/trans.info/MW