Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Uwaga kierowcy! Tego dnia czekają nas wzmożone kontrole na drogach

01.09.2017 13:55

Jak poinformowała policja, 3 września 2017 roku odbędą się ogólnopolskie działania pod nazwą „Prędkość”. 

Uwaga kierowcy! Tego dnia czekają nas wzmożone kontrole na drogach fot. policja.pl

Policjanci będą sprawdzać, czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do ograniczeń prędkości. Nie pozostaną jednak obojętni wobec pozostałych aspektów bezpieczeństwa – według zapewnień mundurowych ukarani zostaną także te osoby, które prowadzą w stanie po spożyciu i nie zapinają pasów.

Spodziewać się możemy wzmożonych kontroli na drogach w całej Polsce. W trakcie działań funkcjonariusze wykorzystają sprzęt pomiarowy, w tym wideorejestratory, radarowe mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu we krwi.

Przy okazji tej informacji, policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Siadając za kierownicą każda osoba powinna mieć poczucie tego, że odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także pozostałych uczestników ruchu drogowego. Należy zatem unikać brawury i ryzykownych zachowań, które często prowadzą do poważnych wypadków.

Mundurowi wskazują, że im wyższa prędkość pojazdu, tym gorsze postrzeganie otoczenia, słabsza równowaga pojazdu na krzywiznach drogowych, mniejsza przyczepność opon do nawierzchni, większa energia zderzenia z innym pojazdem lub stałą przeszkodą, większa długość odrzutu aut uczestniczących w wypadku.

RadioZET/MS

Oceń