Uwaga kierowcy! Zmiany na przejściach dla pieszych

09.07.2018 13:00

Na Mazowszu dojdzie do poważnych zmian. Na tamtejszych drogach dojdzie do modyfikacji oznakowania przejść dla pieszych. Drogowcy porozumieli się z warszawską policją i ustalili, że znaki zakazujące wyprzedzania przed pasami będą instalowane o wiele wcześniej przed przejściami. Na drogach powstaną nowe typy oznaczenia.

przejście dla pieszych fot. ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Serwis BRD24.pl podał, że na początku zmiany wejdą w życie tylko na Mazowszu w ramach eksperymentu. Znaki przejścia dla pieszych i zakazu wyprzedzania zostaną zamontowane wcześniej, niż miało to miejsce do tej pory. Ponadto przed pasami zostaną wydłużone linie ciągłe, które będą malowane do 50 m od pasów.

Oprócz tego dojdzie do poprawienia widoczności przy przejściach dla pieszych. Z ich okolic mają zniknąć m.in. wielkoformatowe reklamy i drzewa. W zamian za to ma zostać zamontowane dodatkowe oświetlenie, a także mają pojawić się zakazy parkowania na odcinkach dojazdowych do przejść.

Zmiany na przejściach dla pieszych: Znaki z ograniczeniem prędkości i zachowaniem odległości

Na drogach zainstalowane zostaną również dwie inne rzeczy. Przede wszystkim pod znakami informującymi o kontroli radarowej pojawi się oznaczenie z ograniczeniem prędkości, jakie obowiązuje na danym odcinku. Drugim ważnym aspektem jest oznakowanie z zaleceniem zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Ponadto w miejscowościach, w których dochodzi do większej liczby wypadków z udziałem pieszych, powstaną tzw. aktywne znaki, czyli tablice informacyjne o przekroczeniu przez kierowcę dozwolonej prędkości.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/brd24.pl/MW

Oceń