Zamknij

Uwaga kierowcy — rusza nowy projekt Ministerstwa Infrastruktury! Będą nowe naklejki na samochody [FOTO]

Redakcja
13.02.2018 13:20
Uwaga kierowcy — rusza nowy projekt Ministerstwa Infrastruktury! Będą nowe naklejki na samochody [FOTO]

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowało nowy pomysł oznaczania pojazdów. Rozporządzenie zakłada wprowadzenie nowego wzoru nalepek, które kierowcy będą naklejać na swoje pojazdy.

Decyzja ministerstwa podyktowana jest ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wraz z nią w życie wejdzie szereg zmian, zgodnie z którymi m.in. elektryczne samochody będą poruszać się po buspasach i nie będą płacić za parkowanie.

W miastach mają powstać obszary czystego transportu, czyli strefy niedostępne dla aut spalinowych. Obręb takiej strefy mają ustalać samorządy. W takich obszarach obowiązywać będą naklejki na pojazdach mających prawo wjazdu do strefy czystego transportu.

— Wprowadzenie oznakowania pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi jest bardzo dobrą decyzją. Ułatwi i przyspieszy kontrolę pojazdów mających prawo wjazdu do stref czystego transportu, korzystania z buspasów oraz darmowych miejsc parkingowych podczas ładowania pojazdów elektrycznych — oznajmił Maciej Mazur z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Polska ma wzorować się na innych zagranicznych miastach: Londynie Sztokholmie, Pradze i Madrycie.

RadioZET.pl/motofaktor.pl/MW