Uwaga. Na autostradzie A4 oszuści podają się za policjantów i próbują zatrzymywać kierowców

06.10.2017 15:57

Na Facebooku rozgorzała dyskusja pod postem, w którym opisano sposób działania oszustów podających się za policjantów, którzy polują na nieświadomych kierowców na autostradzie A4.

Uwaga. Na autostradzie A4 oszuści podają się za policjantów i próbują zatrzymywać kierowców fot. kadr z wideo

Z informacji przekazanych od niejakiego pana Michała, wynika, że oszuści próbowali kolejny raz go zatrzymać do rzekomej kontroli drogowej. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 za Gliwicami. W jaki sposób działają osoby podszywające się za funkcjonariuszy?

Jeżdżą nieoznakowanym samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Podczas próby zatrzymania używają niebieski sygnalizator świetlny lub policyjnego lizaka, nakazując „kontrolowanym kierowcom” postój się na pasie awaryjnym.

Warto mieć na uwadze to, że prawdziwi funkcjonariusze z drogówki, patrolujący drogi w nieoznakowanych samochodach w razie zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, najczęściej kierują pojazd do najbliższego zjazdu lub parkingu. Co więcej z tyłu ich auta wyświetlane są napisy informujące o kontroli. Wygląda to mniej więcej tak, jak na poniższym nagraniu:

W dyskusję pod podjętym wątkiem zaangażowało się sporo osób, także pochodzących z innych krajów, którzy wspominali o podobnych incydentach. Jeden z internautów wspomniał o próbie zatrzymania przez Audi A6 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Ktoś inny wspomniał o srebrnym Oplu Insignii. Jeszcze inny użytkownik Facebooka miał do czynienia z osobami w BMW serii 3 E46.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy wiesz co oznaczają skróty motoryzacje:

Oceń