VW pokaże jeszcze 6 nowych modeli w 2017

08.05.2017 13:03

Podczas dorocznego zgromadzenia Volkswagena w Wolfsburgu, w Niemczech, firma ogłosiła kiedy zostaną zaprezentowane nowe modele.

VW pokaże jeszcze 6 nowych modeli w 2017 fot. materiały prasowe

Pierwszy z nich zobaczymy już w czerwcu. Mowa o Polo nowej generacji. Auto jest niezwykle istotne z perspektywy europejskiego rynku, gdzie hatchbacki są bardzo popularne. Samochód ma być oparty o nową, lekką płytę modularną MQB A0, wykorzystywaną przez najnowszą Ibizę. Obecnie najchętniej kupowanymi pojazdami w tym segmencie są Renault Clio, VW Polo, Ford Fiesta, Opel Corsa i Peugeot 208.

O ile w lipcu obędzie się bez żadnej premiery, o tyle w sierpniu spodziewać się możemy debiutu Phideona PHEV i T-Roca. W listopadzie pokazane zostaną dwa kolejne modele – Touareg i Virtus. Ten ostatni ma być Polo w wersji sedan dedykowanym dla Ameryki Południowej. W grudniu 2017 ruszy produkcja Jetty nowej generacji.

Volkswagen ujawnił, że do końca tej dekady znacząco rozrośnie się gama modelowa SUV-ów – docelowo ma być oferowanych aż 19 pseudoterenowych modeli ze znaczkiem VW.

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2017 roku niemiecki producent zaprezentował nowy flagowy model, jakim jest następca CC, wcześniej znanego jako Passat CC – Arteon. Samochód ma być autem premium typu gran turismo, konkurującym między innymi z Audi A5 Sportback i BMW serii 4 Gran Coupe.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czekanie na Volkswageny nowej generacji?

Oceń