Volkswagen: Model I.D. Buzz Cargo gotowy do produkcji

26.09.2018 15:26

Niemiecki koncern motoryzacyjny Volkswagen poinformował, że dostawczy van I.D. Buzz Cargo z napędem elektrycznym jest gotowy do produkcji. Firma dodała również, że rozpocznie się ona na początku 2021 roku.

Volkswagen I.D. Buzz Cargo fot. Volkswagen Facebook

Niemiecki producent samochodów przewiduje, że dostawczy van z rodziny I.D. będzie w pełni połączony z internetem i wyposażony w funkcję autonomicznej jazdy. Ma to pozwolić kierowcy m.in. na planowanie dostaw kiedy pojazd jest w ruchu. Koncern zapowiedział, że I.D. Buzz Cargo będzie napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 150 kilowatów (odpowiednik 201 KM), umieszczonym na tylnej osi. Klienci będą mogli wybierać między napędem na wszystkie lub wyłącznie tylne koła. Zasięg pojazdu będzie uzależniony od rozmiaru i zużycia baterii, ale producent zaznacza, że dzięki umieszczonym na dachu ogniwom fotowoltaicznym istnieje możliwość zwiększenia zasięgu o maksymalnie 16 km w ciągu dnia. Samochód będzie również wyposażony w ładowarkę indukcyjną umieszczoną w płycie podłogowej.

VW zapowiedział, że modele e-Crafter (pierwszy elektryczny van VW), Caddy i Transporter zostaną zmodernizowane przez partnera koncernu firmę ATB. Produkcja modeli z rodziny modeli I.D. rozpocznie się wraz z początkiem 2020 r. - pierwsze z linii produkcyjnej zjadą I.D. hatchback i I.D. crossover. Niemiecki producent samochodów zaprezentował również koncepcyjny model Crafter HyMotion zasilany ogniwami paliwowymi i zaznaczył, że jest on już w fazie bliskiej produkcji.

Prezes zarządu Volkswagen Commercial Vehicles Thomas Sedran powiedział jednak, że pomimo rozwoju elektrycznej floty VW, w przypadku dalekich dystansów, trudnego do pokonania terenu i ciężkich ładunków pojazdy wyposażone w silniki wysokoprężne prawdopodobnie pozostaną najczęstszym wyborem jeśli chodzi o dostawy.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW

Oceń