Volkswagen Passat CC. Samochód w sportowej odmianie [ZDJĘCIA]

28.08.2018 13:21

Kiedy Volkswagen wprowadził najnowszego Passata w wersji sedan i kombi, miłośnicy sportowej wersji musieli trochę poczekać. Teraz przyszła pora na zmodyfikowaną odmianę CC.

Volkswagen Passat CC fot. Volkswagen

W aucie zmodyfikowano przód i tył, a nowy wygląd zbliżył się do innej wersji Passata – B7. Mimo to pojazd zachował swój własny styl. Model został wyposażony w o wiele bogatsze wyposażenie podstawowe, w którym znajdziemy m.in.: tylne światła LED czy biksenonowe reflektory.

Producent powiększył ofertę o nowe systemy bezpieczeństwa: automatyczne światła drogowe, asystenta toru jazdy, a także asystenta zmiany pasa ruchu. Oprócz tego zainstalowano system rozpoznający znaki drogowe, a fotel kierowcy ma funkcję masażu.

Volkswagen Passat CC: Silniki

W Europie model CC będzie oferował dwie jednostki wysokoprężne 2.0 TDI o mocy 140 i 170 KM oraz trzy silniki benzynowe: 1.8 TSI o mocy 160 KM, 210-konny 2.0 TSI i 300-konny agregat 3.6 V6.

Światowa premiera Volkswagena CC odbędzie się na Los Angeles Auto Show, które rozpoczyna się 18 listopada. Na początku samochód pojawi się w niemieckich salonach w lutym 2019 roku, a następnie będzie stopniowo wprowadzany na kolejne rynki.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi