Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Volkswagen Polo VI Trendline [ZDJĘCIA]

28.02.2018 09:39
xxx zet

Najnowsza wersja popularnego modelu zaskakuje swoją skromnością. Tym razem z prezentowanym samochodem sytuacja wygląda zupełnie inaczej niż z jego poprzednikami.

Volkswagen VI Polo fot. Volkswagen

Volkswagen Polo przyzwyczaił nas do tego, że może być dostępny praktycznie dla każdego. Jednak teraz najnowszy model niemieckiego producenta to bogato wyposażona wersja ze sportową wersją GTI.

Jak na auto segmentu B Polo Trendline jest pojazdem wyposażonym we wszystko, czego potrzeba dla tej kategorii. Samochód ma klimatyzację, radio z komputerem pokładowym, gdzie ekran ma 6,5 cali. Znajdziemy w nim również elektrycznie sterowane lusterka, system zapobiegający kolizjom z wykrywaniem pieszych, a także łączność Bluetooth. Małym mankamentem jest to, że za aluminiowe obręcze kół trzeba dopłacić 2520 złotych.

Bez tego wydatku podstawowa wersja z 75-konnym silnikiem kosztuje 51 590 złotych. Jeśli zamierzamy mieć mocniejszą jednostkę 1.0 TSI o mocy 95 KM, będziemy musieli zapłacić dodatkową kwotę 3300 złotych.

Auto pasuje do jazdy po mieście, ale jeśli będziemy chcieli kogoś wyprzedzić, musimy uzbroić się w cierpliwość. Model Volkswagena pozbawiony jest dynamiki i pojazd zbliżający się do 100 km/h trochę się męczy. Zdecydowanie lepiej sytuacja ma się z zawieszeniem, które radzi sobie w miejskich warunkach, gdzie nie brakuje dziur na drogach czy studzienek kanalizacyjnych. System kontroli stabilizacji pojazdu działa jak należy, a układ kierowniczy wspomagany elektrycznie też zdaje egzamin.

Volkswagen Polo Trendline to porządny model segmentu B, ale jego cena budzi wątpliwości. Niemiecki producent stara się odkupić winy i dołącza nam wysokie wyposażenie jak na auto tej klasy.

RadioZET.pl/MW

Oceń