Volkswagen T-Cross: Opublikowano pierwsze zdjęcie nowego SUV-a [FOTO]

11.07.2018 15:12

Volkswagen zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego SUV-a, który ma być najbezpieczniejszym tego typu pojazdem na świecie. Oprócz tego niemiecki koncern ogłosił, ze ich auto ma być najbardziej przestronne.

Volkswagen logo fot. Volkswagen Facebook

Już od jakiegoś czasu po sieci krążyły nieoficjalne zdjęcia najnowszego  SUV-a Volkswagena. Jednak dopiero teraz producent ujawnił pierwszy szkic modelu. T-Cross ma konkurować na rynku z takimi autami jak Nissan Juke czy Seat Arona. Koncern motoryzacyjny zaznacza, że jego samochód ma być o wiele bardziej bezpieczny. W standardowej wersji ma posiadać takie systemy jak: zapobieganie kolizjom w mieście („Front Assist”) oraz utrzymywanie pasa ruchu.

Na szkicu widzimy kilka podobieństw do innych modeli Volkswagena: T-Roca i T-Crossa Breeze. Jednak więcej zdjęć zostanie opublikowanych do końca lata. Wówczas będzie można bardziej przyjrzeć się sylwetce nowego auta.

wOTktkqTURBXy9iMzUxOTg4ODg2Mzg5NmM3MGViNWQwMDU2ZTIwYmEzZi5qcGVnkpUDAFXND-XNCPCTBc0DFM0BvA fot. Volkswagen

Volkswagen T-Cross: Kiedy premiera?

Volkswagen T-Cross ma trafić na rynek na początku 2019 roku. Podobnie jak pozostałe SUV-y ma być zbudowany na platformie MQB A0. Z takiego podwozia skonstruowano również nową Ibizę czy Polo.

Volkswagen T-Cross: Silnik

Podstawową jednostką napędową ma być ten z projektu Breeze, czyli litrowy, 3-cylindrowy agregat o mocy 110 KM. Klienci będą mieli do wyboru 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynię biegów. Niewykluczone, że w przyszłości niemiecka firma zademonstruje sportową wersję T-Crossa z wykorzystaniem napędu z Polo GTI. Jednak na tę chwilę wykorzystany będzie wariant R-Line z efektownymi zderzakami.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW

Oceń