Volkswagen T-Cross. Wizualizacja nowego crossovera [ZDJĘCIA]

03.09.2018 13:32

Volkswagen opublikował pierwsze szkice nowego crossovera. Samochód to piąte auto typu SUV i jest mniejsze od pozostałych wersji producenta: Touaregu, Tiguana, Tiguana Allspace i T-Roc-u. Pojazd najnowszej generacji zadebiutuje w Paryżu na początku października.

Volkswagen T-Cross fot. Volkswagen

Oprócz zewnętrznego wyglądu auta producent ujawnił szkic ze środka pojazdu. Jednak trudno w nim dostrzec coś, czego nie zastaniemy w T-Rocu i Polo. Niemiecka marka przekonuje, że samochód oferuje możliwość personalizacji, gdzie pojazd będzie dostępny w m.in. dwukolorowym nadwoziu.

Volkswagen T-Cross: Wymiary i wyposażenie

Model T-Cross jest piątym, najmniejszym SUV-em producenta. Ma on dokładnie 4,1 m długości, 1,56 m wysokości, ale jest krótszy o 4 cm od swojego hiszpańskiego bliźniaka – Seata Arona.

Volkswagen zapowiedział, że nowy T-Cross został zaprojektowany w dwunastu kolorach nadwozia i pięciu poziomach wyposażenia: Trendline, Comfortline, Highline, Designline i R-Line.

Niemieckie przedsiębiorstwo motoryzacyjne skonstruowało T-Crossa na płycie podłogowej MQB A0, która została użyta również do produkcji Polo. To niejedyna wspólna cecha tych dwóch aut, ponieważ najnowsze dzieło niemieckiej firmy może być podobnie wyposażone m.in. w cyfrowe wskaźniki zastępujące klasyczne oznaczenia, 8-calowy ekran dotykowy z multimediami oraz najnowsze systemy bezpieczeństwa.

Volkswagen T-Cross: Silniki

Przyszli klienci będą mogli wybierać spośród czterech jednostek napędowych. Trzy z nich to turbodoładowane agregaty o mocy 95, 115 i 150 KM. Oprócz nich w ofercie znajdzie się również 95-konny turbodiesel. Wszystkie silniki są wyposażone w filtry cząstek stałych.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/motoryzacja.interia.pl/MW

Oceń