Zamknij

Volkswagen T-Roc R: Sportowa wersja SUV-a [ZDJĘCIA]

Redakcja
04.03.2019 16:23
Volkswagen T-Roc R
fot. Volkswagen

Volkswagen pokazał T-Roca w sportowej wersji „R”. Samochód został wyposażony w aż 300 KM, co pozwala mu osiągnąć prędkość 250 km/h.

Volkswagen T-Roc R został zaprezentowany na pierwszych zdjęciach niemieckiego producenta. Usportowiony SUV został wyposażony w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 300 KM i momencie obrotowym 400 Nm. Samochód z siedmiobiegową skrzynią biegów DSG i napędem na cztery koła będzie bardzo szybki. Do setki, T-Roc R ma rozpędzać się w 4,9 s. Jego prędkość maksymalna mogłaby być lepsza niż 250 km/h, ale jego możliwości zostały ograniczone elektryczną blokadą.

Sportowa odmiana Volkswagena różni się od podstawowej wersji T-Roca. Zawieszenie auta zostało obniżone, a układ kierowniczy zastąpiony progresywną wersją.

Volkswagen T-Roc R: Wyposażenie

Volkswagen T-Roc R charakteryzuje się wieloma sportowymi detalami, gdzie m.in.: przebudowano zderzak i kratę chłodnicy. Zamontowano także podwójny układ wydechowy. Zmodyfikowany samochód został wyposażony w 18-calowe obręcze kół Spielberg. Oprócz tego na listwach progowych, kratce chłodnicy, siedzeniach i bokach pojazdu nie zabrakło symbolu „R”. Dodatkowo kierownicę obszyto skórą i umieszczono na niej łopatki do zmiany biegów.

Volkswagen T-Roc R: Kiedy premiera?

Volkswagen T-Roc R zostanie pokazany podczas salonu motoryzacyjnego w Genewie (7 -17 marca).

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW