Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Volkswagen i Seat będą wzywać do serwisów

15.05.2018 09:16

Volkswagen i Seat wzywają do serwisów. Tym razem chodzi o jedne z najnowszych modeli, w których wykryto wadę z klamrą środkowego pasa bezpieczeństwa na tylnej kanapie.

Logo Volkswagena fot. Volkswagen Facebook

Chociaż Volkswagen i Seat uchodzą za bezpiecznych producentów, to tym razem przestrzegają przed korzystaniem ze środkowego siedzenia tylnej kanapy. Wszystko przez zatrzask klamry pasa bezpieczeństwa. Istnieje ryzyko, że w trakcie nagłej zmiany pasa ruchu z pięcioma pasażerami na pokładzie może dojść do przypadkowego zwolnienia zatrzasku klamry lewego pasa bezpieczeństwa.

Volkswagen i Seat wzywają do serwisów: W których modelach wykryto wadę?

Wada dotyczy nowego Volkswagena Polo z 2018 roku, a także Seata Arona (2018) i Ibizy (2017). Wkrótce producenci samochodowi mają rozpocząć akcję serwisową. Właściciele pojazdów otrzymają specjalny list z prośbą o ustalenie terminu wizyty w autoryzowanym serwisie. Podczas przeglądu dojdzie do bezpłatnej wymiany przeprojektowanego zatrzasku pasa bezpieczeństwa.

W związku z tym Volkswagen i Seat nawołują, aby do momentu zmiany zatrzasku nie korzystać ze środkowego siedzenia tylnej kanapy.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń