Zamknij

Volkswagen ma ogromne problemy. Strajk sparaliżuje prace w fabrykach?

Maciej Walasek
25.03.2019 09:23
Volkswagen
fot. Shutterstock

Rada nadzorcza Grupy Volkswagen będzie omawiać plany redukcji kosztów spółki – podał serwis Automotive News. Chodzi m.in. o zapowiedź zmniejszenia zatrudnienia w firmie.

Volkswagen stoi przed ogromnym wyzwaniem. Według niemieckiego dziennika „Der Spiegel”, powołującego się na źródła w koncernie, nadzwyczajne posiedzenie zarządu zaplanowano jako mediację między kierownictwem VW i szefem rady pracowników Berndem Osterlohem, który jednocześnie pełni także funkcję członka rady nadzorczej.

Volkswagen: Strajk pracowników sparaliżuje prace w fabrykach

Według agencji Reutera, która powoływała się na relację jednego z uczestników zebrania pracowników, Osterloh miał powiedzieć, że jeśli kierownictwo VW nie zaoferuje ustępstw w sprawie planowanych redukcji zatrudnienia, może dojść do konfrontacji, która „sparaliżuje firmę na miesiące”.

Zagłosuj

Czy Volkswagen upora się z problemami?

Liczba głosów:

Grupa ogłosiła w połowie marca, że w jej największej spółce (VW) zwiększenie redukcji zatrudnienia obejmie w 2019 r. 5-7 tys. etatów. Ma to przyczynić się do podniesienia w 2022 r. wskaźnika rentowności sprzedaży do 6 proc. Producent poinformował, że dąży również do poprawienia produktywności i uzyskania do 2023 r. rocznych oszczędności na poziomie 5,9 mld euro.

Jak poinformował „Der Spiegel”, Osterloh zażądał od firmy z Wolfsburga gwarancji zatrudnienia do 2029 r. oraz uzupełniania wszystkich stanowisk, na które rekrutacja jest obecnie otwarta. Według szefa rady zakładowej wysokie koszty i niska rentowność w VW są spowodowane błędami w zarządzaniu.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/PAP/MW