Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Volkswagen odkrywa karty. Nowy Passat B8 [SZKIC]

08.11.2018 11:43
xxx zet

Volkswagen opublikował pierwsze szkice modelu Passat B8 nowej generacji.

Volkswagen Passat B8 fot. Volkswagen

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Volkswagen Passat B8 ma być niewiele mniejszy od ostatniej wersji. Jednak w środku zmiany odczują pasażerowie siedzący z tyłu, gdzie auto ma oferować więcej miejsca na nogi i nad głową. Bagażnik też ma być większy, bo w kombi ma mieć pojemność 650 l, czyli o 47 l więcej niż obecnie.

Konstrukcja Passata B8 ma opierać się na platformie MQB, a po zastosowaniu elementów ze stali o najwyższej wytrzymałości masa auta ma być mniejsza aż o 85 kg. Podobno po wykorzystaniu bardziej oszczędnych silników niemieckiemu producentowi udało się zmniejszyć średnie zużycie paliwa o 1/5.

e7d90636a61fa547fec8163813369de6 fot. Volkswagen

Volkswagen Passat B8: Silnik i wyposażenie

W ofercie ma nie zabraknąć wersji plug-in, czyli połączenia jednostki benzynowej 1.4 TSI i elektrycznego agregatu o łącznej mocy 204 KM.

W Volkswagenie Passacie B8 nowej generacji znajdziemy 12,3-calowy wyświetlacz Activ Info Display. Za dodatkową opłatą zastąpi on zegary analogowe. Oprócz tego w wyposażeniu mają znajdować się m.in.: aktywny asystent parkowania, system ostrzegający przed przeszkodą na drodze, tempomat, asystent parkowania z przyczepą czy system informujący o obiektach znajdujących się w martwym polu.

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi