Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Volkswagen odkrywa karty. Nowy Passat B8 [SZKIC]

08.11.2018 11:43
xxx zet

Volkswagen opublikował pierwsze szkice modelu Passat B8 nowej generacji.

Volkswagen Passat B8 fot. Volkswagen

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Volkswagen Passat B8 ma być niewiele mniejszy od ostatniej wersji. Jednak w środku zmiany odczują pasażerowie siedzący z tyłu, gdzie auto ma oferować więcej miejsca na nogi i nad głową. Bagażnik też ma być większy, bo w kombi ma mieć pojemność 650 l, czyli o 47 l więcej niż obecnie.

Konstrukcja Passata B8 ma opierać się na platformie MQB, a po zastosowaniu elementów ze stali o najwyższej wytrzymałości masa auta ma być mniejsza aż o 85 kg. Podobno po wykorzystaniu bardziej oszczędnych silników niemieckiemu producentowi udało się zmniejszyć średnie zużycie paliwa o 1/5.

e7d90636a61fa547fec8163813369de6 fot. Volkswagen

Volkswagen Passat B8: Silnik i wyposażenie

W ofercie ma nie zabraknąć wersji plug-in, czyli połączenia jednostki benzynowej 1.4 TSI i elektrycznego agregatu o łącznej mocy 204 KM.

W Volkswagenie Passacie B8 nowej generacji znajdziemy 12,3-calowy wyświetlacz Activ Info Display. Za dodatkową opłatą zastąpi on zegary analogowe. Oprócz tego w wyposażeniu mają znajdować się m.in.: aktywny asystent parkowania, system ostrzegający przed przeszkodą na drodze, tempomat, asystent parkowania z przyczepą czy system informujący o obiektach znajdujących się w martwym polu.

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi